Начало » За медиите » Съобщения
Съобщения
02.10.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
ГРАФИК
за раздаване на изборните книжа, материали и бюлетини от членове на Районна избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски, съвместно с общинските администрации:
ОБЩИНА | ДАТА | ЧАС | РИК |
Кюстендил | 04.10.2014г. | съгласно Приложение № 1 |
Димитрина
Георгиева Христова Андрей Емилов Благоев Тодорка Петкова Илиева - Скрипкина Симеонка Асенова Велкова - Манова |
Трекляно | 04.10.2014г. | 13:00 часа |
Цветанка
Емилова Харалампиева Емилия Иванова Луканова - Георгиева |
Невестино | 04.10.2014г. | 15:00 часа | Катя Боянова Тасова |
Бобошево | 04.10.2014г. | 17:00 часа |
Константин
Димов Дингозов Миленка Цекова Стоянова Десислава Красимирова Ангелова |
Рила | 04.10.2014г. | 15:30 часа |
Константин
Димов Дингозов Миленка Цекова Стоянова Десислава Красимирова Ангелова |
Кочериново | 04.10.2014г. | 16:00 часа |
Константин
Димов Дингозов Миленка Цекова Стоянова Десислава Красимирова Ангелова |
Дупница | 04.10.2014г. | Приложение № 2 |
Ирина
Красимирова Янакиева Десислава Светлозарова Стойнева Десислава Василева Костадинова - Стоянова Катя Георгиева Димитрова |
Бобов дол | 04.10.2014г. | 17:00 часа |
Ивета
Албертова Димитрова Ирина Красимирова Янакиева |
Сапарева баня | 04.10.2014г. | 17:00 часа |
Десислава
Василева Костадинова - Стоянова Катя Георгиева Димитрова |
Приложение № 1 за община Кюстендил, както следва: при
формат 102900 XXX (представляващ № на съответната секция, посочен в
таблицата)
Маршрут № | Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. | 13:00 ч. | 2,3 и 4 |
2. | 13:10 ч. | 1,16,18,19, 20 и 23 |
3. | 13:20 ч. | 5,6, 10, 11 и 37 |
4. | 13:30 ч. | 7,8,9, 12 и 13 |
5. | 13:40 ч. | 14, 15, 17, 50, 58, 59 и 60 |
6. | 13:50 ч. | 21, 22, 24, 30 и 31 |
7. | 14:00 ч. | 25, 26, 27, 28 и 29 |
8. | 14:10 ч. | 32,33, 34 и 36 |
9. | 14:20 ч. | 38, 39, 40, 41 и 42 |
10. | 14:30 ч. | 43, 44, 52 и 53 |
11. | 14:40 ч. | 45, 46, 47 и 48 |
12. | 14:50 ч. | 49, 51, 54, 55, 56 и 57 |
13. | 15:00 ч. | 108, 109 и 110 |
14. | 15:30 ч. | 72, 74, 75 и 76 |
15. | 15:40 ч. | 64, 65, 66, 67 и 71 |
16. | 15:50 ч. | 68 и 69 |
17. | 16:00 ч. | 77 и 79 |
18. | 16:10 ч. | 80, 81, 85 и 88 |
19. | 16:20 ч. | 82, 83 и 84 |
20. | 16:30 ч. | 86, 87, 89 и 90 |
21. | 16:40 ч. | 96, 97, 98 и 99 |
22. | 16:50 ч. | 91,93 и 94 |
23. | 17:00 ч. | 73 и 106 |
24. | 17:10 ч. | 70, 92,102, 103, 104 и 105 |
25. | 17:20 ч. | 100 и 101 |
26. | 17:30 ч. | 62 и 107 |
27. | 17:40 ч. | 61, 63, 78 и 95 |
28. | 17:50 ч. | 35 |
Приложение № 2 за община Дупница, както следва: при формат 104800 XXX (представляващ № на съответната секция, посочен в таблицата).
Маршрут № | Час на получаване на изборните книжа |
Избирателна секция № |
1. | 12:00 ч. | 1, 2, 3,4,5 и 6 |
2. | 12:30 ч. | 7, 8 и 9 |
3. | 12:45 ч. | 10 и 13 |
4. | 12:50 ч. | 11 и 12 |
5. | 13:00 ч. | 14, 15, 16 и 17 |
6. | 13:10 ч. | 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 и 25 |
7. | 13:30 ч. | 26 |
8. | 13:35 ч. | 27, 28, 29 и 30 |
9. | 13:50 ч. | 31, 32, 33 и 34 |
10. | 14:05 ч. | 35, 36 и 37 |
11. | 14:20 ч. | 38 |
12. | 14:25 ч. | 39 и 40 |
13. | 14:35 ч. | 41 и 42 |
14. | 14:45 ч. | 43 и 44 |
15. | 14:50 ч. | 45 и 46 |
16. | 15:00 ч. | 47 и 52 |
17. | 15:05 ч. | 48 и 49 |
18. | 15:15 ч. | 50 и 51 |
19. | 15:25 ч. | 57 и 58 |
20. | 15:35 ч. | 67 и 68 |
21. | 15:40 ч. | 69, 70 и 71 |
22. | 15:55 ч. | 53 и 54 |
23. | 16:05 ч. | 55 и 56 |
24. | 16:10 ч. | 60 и 61 |
25. | 16:20 ч. | 61 |
26. | 16:25 ч. | 63 и 64 |
27. | 16:30 ч. | 65 и 66 |
30.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районна избирателна комисия в Десети изборен район Кюстендилски, уведомява, че предприетите мерки, позволяващи на избирателите с увредено зрение или със затруднения в предвижването да гласуват в изборния ден в изборите за народни представители за Народно събрание насрочени за 05 октомври 2014 г. на територията на
Изборен район Кюстендил по общини са както следва:
Община | Избирателна секция № | Телефон за заявки | Избирателни секции определени по реда чл.10, ал. 1 от ИК |
ОБЩИНА БОБОВ ДОЛ |
100400004 гр. Бобов дол, ул." Васил Коларов" № 4 - Културен дом |
0702 639 15 0702 634 20 |
няма |
ОБЩИНА БОБОШЕВО |
100500001 гр.Бобошево, кв."Панаджура" |
07046 23 54 | няма |
ОБЩИНА ДУПНИЦА |
104800011
и 104800012 гр. Дупница, ул."Солун" № 4 - Старата поликлиника |
0701 592 41 0879 523 466 |
няма |
ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ |
102900033, гр. Кюстендил, сградата на бившата Поликлиника |
078 551 211 |
ИС № 102900058 ПГЛП „Владимир Димитров - Майстора" гр.Кюстендил, ул."Искър" № 5 |
ОБЩИНА КОЧЕРИНОВО |
102700005
с. Бараково, Клуб на инвалида |
0705 320 11 | няма |
ОБЩИНА РИЛА |
103800002
гр. Рила, пл. „Възраждане"1 |
07054 8816 | няма |
ОБЩИНА САПАРЕВА БАНЯ |
104100006
гр. Сапарева баня, ул. „Княз Борис" № 3 |
0707 233 78 | няма |
ОБЩИНА ТРЕКЛЯНО |
105000001 с. Трекляно |
07927 6210 07927 6211 |
няма |
ОБЩИНА НЕВЕСТИНО |
103100012
- с. Невестино; административната сграда на ул."Владимир Поптомов" № 17, ет.1 |
07915 2230 | няма |
Така определените избирателни секции не ограничават възможността на избирателите с увредено зрение или със затруднение в предвижването да гласуват и в друга избирателна секция по свой избор.
23.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ОБУЧЕНИЯТА НА СИК ПО ОБЩИНИ
ОБЩИНА | ДАТА | СЕКЦИЯ/ЧАС | ОБУЧАВАЩИ ОТ РИК |
Кюстендил |
26.09.2014г. |
от ИС №102900061 до ИС №102900086 -10.00 часа от ИС № 102900087 до ИС №102900111 - 11.30 часа от ИС № 1029000001 до ИС №102900030 -13.30 часа от ИС № 102900031 до ИС № 10290006 - 16.00 часа |
Димитрина
Георгиева Христова Андрей Емилов Благоев Тодорка Петкова Илиева - Скрипкина Симеонка Асенова Велкова - Манова Десислава Красимирова Ангелова Миленка Цекова Стоянова Светослав Петков - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Трекляно | 24.09.2014г. | от ИС № 10500001 до ИС № 10500009 - 10.00 часа |
Емилия
Иванова Луканова - Георгиева Цветанка Емилова Харалампиева Кристиян Васев - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Невестино | 25.09.2014г. | от ИС № 103100001 до ИС № 103100019 - 11:00 часа |
Емилия
Иванова Луканова - Георгиева Цветанка Емилова Харалампиева Кристиян Васев - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Бобошево | 26.09.2014г. | от ИС № 100500001 до ИС № 100500011 - 14.00 часа |
Константин
Димов Дингозов Десислава Красимирова Ангелова Светослав Симеонов - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Рила | 26.09.2014г. | от ИС № 103800001 до ИС № 103800007 - 10.00 часа |
Константин
Димов Дингозов Десислава Красимирова Ангелова Светослав Симеонов - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Кочериново | 26.09.2014г. | от ИС № 102700001 до ИС № 102700015 - 11:30 часа |
Константин
Димов Дингозов Десислава Красимирова Ангелова Светослав Симеонов - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Дупница | 25.09.2014г. |
от
ИС № 104800001 до ИС № 104800035 -15.00 часа от ИС №104800036 до ИС №104800074 - 17.30 часа |
Десислава
Светлозалова Стойнева Ирина Красимирова Янакиева Десислава Василева Костадинова - Стоянова Катя Георгиева Димитрова Виктор Кабакчиев - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Бобов дол | 26.09.2014г. | от ИС № 100400001 до ИС № 100400026 - 12.00 часа |
Ивета
Албертова Димитрова Ирина Красимирова Янакиева Виктор Кабакчиев - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
Сапарева баня | 26.09.2014г. | от ИС №104100001 до ИС № 104100009 - 16.00 часа |
Десислава
Василева Костадинова - Стоянова Ирина Красимирова Янакиева Виктор Кабакчиев - сътрудник в „Информационно обслужване" АД |
За Община Кюстендил обученията ще се проведат в сградата на Областна администрация - Кюстендил, ет. 2 / голямата зала/.
За останалите общини мястото за провеждане на обученията ще бъдат определени от съответните общински администрации.
18.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Представители
До 17.00 ч. на 04 октомври 2014 г. партиите и коалициите, регистрирали кандидати за членове за народни представители за Народно събрание на 5 октомври 2014 г. могат да подадат списък с представители в Районна избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски.
Всяка партия или коалиция изготвя списък с имената, единния граждански номер, номер и дата на пълномощното на лицата, които са упълномощени да ги представляват в изборния ден. Списъкът се подписва от представляващия партията или коалицията или от изрично упълномощени от него лица. Списъкът се представя на хартиен носител и на електронен носител.
Списъкът във формат Еxcel, приложение към настоящото указание е с вградени филтри, които не разрешават дублиран или непълен ЕГН. При допускане на подобни грешки, клетките се маркират автоматично в червено, а записът им изисква потвърждение.
16.09.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районна избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски указва на политическите партии и коалиции, подаващи заявления за регистрация на застъпници на кандидатски листи и заместващи застъпници на кандидатски листи да прилагат:
Заявление за регистрация на застъпници по образец (Приложение № 39-НС от изборните книжа). Заявлението да се подписва от представляващия/те партията или коалицията лице/а или от изрично упълномощени от тях лица. В случаите, когато заявлението се подписва от упълномощени лица, да се представя и заверено от пълномощника копие на съответното пълномощно. Списъкът се представя задължително и на технически носител в приложеният файл в Excel формат (Приложение 1 ).
Заявление за регистрация на заместващи застъпници по образец (Приложение № 41-НС от изборните книжа). Заявлението да се подписва от представляващия/те партията или коалицията лице/а или от изрично упълномощени от тях лица. В случаите, когато заявлението се подписва от упълномощени лица, да се представя и заверено от пълномощника копие на съответното пълномощно. Списъкът се представя задължително и на технически носител в приложеният файл в Excel формат (Приложение 2 ).
25.08.2014 г.
СЪОБЩЕНИЕ
Районната избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски започва да приема документи за регистрация на кандидатски листи за участие в изборите за народни представители за Народно събрание от 25 август 2014 г. в сградата на Областна администрация - Кюстендил, ул. „Демокрация" №44, ет. 4.
Приемането на документите се извършва всеки календарен ден от 9,00 ч. до 17,00 ч.
Крайният срок за подаване на документи за регистрация на кандидатски листи е 18,00 ч. на 02 септември 2014г.
Кандидатските листи на партиите, коалициите и инициативните комитети се предават в Районната избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски и на технически носител в електронен вид в EXCEL формат, като кандидатите се вписват по реда, по който са подредени в предложението по чл. 255, ал. 1, т. 1 от ИК. Списъкът съдържа следните колони:
- номер по ред;
- ЕГН;
- собствено име;
- бащино име;
- фамилно име;
- наименованието (абревиатурата) на партията или коалицията, регистрирала кандидата или инициативен комитет, когато кандидатът е регистриран като независим.
Техническият носител се представя едновременно с документите за регистриране на кандидатските листи съгласно Решение № 697-НС от 14 август 2014 г. на ЦИК. Районната избирателна комисия в Десети изборен район - Кюстендилски проверява съответствието на данните за кандидатите, вписани в предложението и техническия носител.